Novinky

thyssenkrupp: zahájení provozu prvního horizontálně-vertikálního výtahového systému na světě, MULTI

22.06.2017 13:32
  • Po více než 160 letech po vynálezu konvenčního výtahu, naruší thyssenkrupp výtahový průmysl tím, že odhalí první funkční MULTI na vysoké zkušební věži o výšce 246 metrů v německém Rottweilu
  • OVG Real Estate je prvním zákazníkem, který spolupracuje s thyssenkrupp na instalaci prvního systému MULTI pro budování nové vlajkové lodi v Berlíně
  • Zahájení posiluje současné vedení společnosti thyssenkrupp v transformaci výtahového průmyslu a přináší nové možností budovám a územnímu plánování

Dnes thyssenkrupp oslavuje odhalení jedné z nejpřednějších myšlenek inovací vytvořených od 19. století: první výtahový systém na světě bez vodících lan, MULTI. Namísto jedné kabiny v šachtě, která se pohybuje nahoru a dolů, nabízí MULTI několik kabin, které fungují ve smyčce, jako metro v budově. Bez použití lan funguje systém MULTI na bezpečném víceúrovňovém brzdovém systému a redundantní bezdrátové datové a energetické řízení kabin. Očekávaný koncept se dnes stává skutečností, jelikož thyssenkrupp uvádí na trh svou první plně funkční jednotku ve své inovační testovací věži v německém Rottweilu.

Světovou premiéru ohlásí také lídr evropských realitních podniků OVG Real Estate, jako úplně první zákazník MULTI. Ve spolupráci s thyssenkrupp budou v nové budově East Side Tower v Berlíně instalovány různé systémy MULTI. Budova se stala přitažlivým bodem a je známá po celém světě jako jedno z doporučení německého hlavního města.

Téměř 200 zástupců stavebného průmyslu bylo pozváno na akci, včetně vysoce postavených vývojářů, architektů a inženýrů z celého světa. Mezi klíčové účastníky patří Andreas Schierenbeck, generální ředitel společnosti thyssenkrupp Elevator; Coen van Oostrom, generální ředitel společnosti OVG Real Estate, a Antony Wood, výkonný ředitel Rady pro vysoké budovy a městské prostředí (Council on Tall Buildings and Urban Habitat - CTBUH).

Vzhledem k tomu, že naše města stále rostou a budovy se zvětšují a zvyšují, aby vyhověly více lidem, projektanti a architekti čelí významným výzvám, týkajících se pohodlného a rychlého přesunu lidí k jejich cílu. MULTI může dosáhnout až o 50% vyšší přepravní kapacity a snížit tak konečnou spotřebu energie až o 60% ve srovnání s konvenčními výtahovými systémy. Tyto dva faktory znamenají výrazné zlepšení pro výškové budovy. Kromě toho také proto, že MULTI se může pohybovat jak horizontálně, tak vertikálně, a bez omezení výšky, umožňuje nevídané možnosti architektury a designu budov.

Andreas Schierenbeck řekl: "Věříme, že MULTI je pravý hráč, který skutečně změní pravidla hry, způsob, jakým se lidé pohybují, pracují a žijí v našem zastavěném prostředí. Tím sníží čekací doby cestujících a výrazně sníží prostor v budově. MULTI je klíčová nabídka, která skutečně představuje revoluci ve výtahovém průmyslu."

MULTI vyžaduje méně a menší šachty než běžné výtahy a může zvýšit využitelnou plochu budovy až o 25%, což představuje další výnosy z dalšího pronajatého prostoru. To je obzvláště důležité vzhledem k tomu, že stávající plošiny výtahu a eskalátoru mohou v závislosti na výšce budovy zabírat až 40% podlahového prostoru budovy v závislosti na výšce budovy.

MULTI vyžaduje výrazně nižší výkon, což umožňuje lepší správu energetických potřeb budovy, čímž se snižují investiční náklady v infrastruktuře napájecích zdrojů.

Úplně první MULTI bude instalováno v nové budově OVG Real Estate v Berlíně. OVG je známá svým špičkovým projektem The Edge, který je proslulý po celém světě pro získání titulu "nejvíce udržitelná kancelářská budova na světě". Coen van Oostrom, generální ředitel společnosti OVG Real Estate, říká: "Jsme naprosto potěšeni, že jsme se spojili s thyssenkrupp, a že jsme měli první MULTI nainstalovaný v našem nejnovějším projektu East Side Tower v Berlíně. Budova - přilehlá k aréně Mercedes-Benz a sousedícímu s Warschauer Strasse - se stane novým orientačním bodem na panoramě Berlína. Co pohání OVG je neustálá inovace v oblasti inteligentních technologií, udržitelnosti a pohody, která udržuje naši společnost o krok napřed před ostatními. Přední myšlenka nové technologie, kterou MULTI přináší na náš vlajkový projekt, je pro nás dokonalá."

Podle Antonyho Wooda, výkonného ředitele CTBUH: "Je to asi největší rozvoj ve výtahovém průmyslu od vyhlášení bezpečného výtahu asi před 165 lety. "Svatým grálem" pro výtahy je pohybovat se za svisle vytahovaným lanem pod napětím - směrem k systému umožňujícímu pohyb v nakloněném nebo horizontálním směru. MULTI, více než kterýkoli jiný produkt dodaný do dnešního dne, skutečně ukazuje cestu k tomuto potenciálu. To má schopnost transformovat průmysl jako celek, měnit způsob, jakým jsou navrženy vysoké budovy a umožní mnohem efektivnější návrhy designu a lepší propojení budov."

Inaugurační jízda MULTI probíhá ve 246 m testovací věži v Rottweilu, v Německu, kde sídlí výzkumné a vývojové centrum thyssenkrupp. Věž je speciálně navržena s ohledem na budoucnost. Zde thyssenkrupp testuje a certifikuje inovace ve výtahové technologii. Díky 12 zkušebním šachtám a rychlosti jízdy až 18 metrů za sekundu nabízí věž nebývalé možnosti, jak čelit budoucím výzvám budov a měst budoucnosti. Tři šachty jsou určeny pro testování systému MULTI výtahů bez vodících lan.

Chcete-li se dozvědět více o MULTI, navštivte prosímhttps://multi.thyssenkrupp-elevator.com/en/

O společnosti OVG Real Estate

OVG Real Estate je jedním z nejúspěšnějších developerských projektů v Evropě, lídr v rozvoji kancelářských nemovitostí. Společnost stanovuje nové měřítka pro stavby pro pohodu, zaměřené na udržitelnost a technologie budov po více než 20 let. Specializacína inteligentní a budoucí řešeních se OVG rozrostla od klasického developera na technologickou firmu.

O CTBUH

Rada pro vysoké budovy a městské prostředí je předním světovým lídrem pro profesionály zaměřené na zahájení, projektování, výstavbu a provoz vysokých budov a měst budoucnosti. Společnost CTBUH, která byla založena v roce 1969, sídlící v historické budově Monroe v Chicagu, je neziskovou organizace s centrálou Asii, na univerzitě v Tongji v Šanghaji, s výzkumným úřadem na Iuavské univerzitě v Benátkách, v Itálii, a výzkumným a akademickým úřadem v Illinois Institute of Technology v Chicagu. CTBUH usnadňuje výměnu nejnovějších poznatků o vysokých budovách po celém světě prostřednictvím publikací, výzkumu, událostí, pracovních skupin, webových zdrojů a rozsáhlé sítě mezinárodních zástupců. Výzkumné oddělení Rady je hlavním pilířem šetření příští generace vysokých budov tím, že pomáhá při původním výzkumu udržitelnosti a klíčových otázkách rozvoje. Otevřená databáze Rady o vysokých budovách, Centrum Skyscraper, je denně aktualizována s podrobnými informacemi, snímky, daty a novinkami. CTBUH také vyvinula mezinárodní standardy pro měření vysoké výšky budov a je uznávána jako arbitr pro udělení takových označení jako "Nejvyšší stavba světa".

Nahoru
Všechna práva vyhrazena 2018 © thyssenkrupp Elevator
Otisk|Právní záležitosti|